Kategorie: Aktuality

Deštenští hasiči v akci

Sbor dobrovolných hasičů z Deštné, pořádá během roku, mnoho akcí pro širokou veřejnost, účastní se na několika soutěžích. Sponzoruje den Dětí ve školce, provádí sběr železného šrotu. Zajišťuje pořadatelskou službu při koncertech v místním sále. Staví májku, zajišťuje občerstvení betlémského světla, vánoční strom a jeho stavění s nasvícením, zajišťuje dozor při pálení čarodejnic atd.. V minulém roce město Deštná oslavovala 720 let od první písemné zmínky. Pár hasičů, kteří obětovali kvůli tomu i spánek a začali už v noci s přípravou míst pro sezení, stavěli stany, lavičky a zajišťovali občerstvení. Díky ním to vše proběhlo na výbornou, a zajistili tak bezpečný chod a průběh celé akce. V průběhu a nebo z rána, se postupně přidávali ostatní členové zásahové jednotky, členky sboru, a ostaní hasiči. Všem bych chtěl moc poděkovat za jejich snahu a ochotu pro naše město něco udělat. V loňském roce se také zrekonstruovala naše CAS Škoda 706 ( tzv. mates ), kde bylo bezmála odpracováno 1 000 hodin, díky členům, kteří si na to brali dovolenou a kompletně celé auto rozebrali, předělali, zrekonstruovali a vrátili zpět do provozu. Chtěl bych tímto poděkovat, všem členům a členkám JSDH DEŠTNÁ za jejich ochotu, snahu, a za udělání si času, pro náš sbor a pro měšto Deštná. Deštenští hasiči mohou být na sebe hrdi, za to, co pro veřejnost a svůj sbor dělají.

print Formát pro tisk

Červen 2019