Kategorie: Aktuality

Zpráva o průběhu a vyhodnocení prověřovacího cvičení ze dne 29.08.2015

Cíle cvičení

• prověřit připravenost a akceschopnost jednotek JSDH Deštná a JSDH Lipovka
  • prověřit součinnost obou jednotek při zajištění dopravy vody k místu zásahu

Situace

• požár stohu uskladněné slámy
  • ohlášení místními obyvateli

Úkoly

1. JSDH Deštná
  • zřízení čerpacího stanoviště
  • organizace vedení dálkové dopravy vody
  • likvidace požáru
  • řízení provozu na silnice III. třídy (hadicové vedeni)

1. JSDH Lipovka
  •  dálková doprava vody
  • součinnost s JSDH Deštná

V sobotu 29.08.2015 proběhlo ve smyslu §39 vyhlášky MV č. 247/2001 Sb. prověřovací cvičení JSDH Deštná a JSDH Lipovka. Vyhlášení poplachu pro jednotky provedlo OPIS HZS JČK České Budějovice. Prověřovací cvičení na základě pověření starosty města Deštná pana Davida Šaška, DiS. řídil zástupce velitele jednotky Bc. Petr Janota.

Časový průběh cvičení:                                       JSDH Deštná                         JSDH Lipovka

vyhlášení poplachu                                           13 hodin 01 minut                 13 hodin 01 minut

výjezd jednotky                                                  13 hodin 05 minut                13 hodin 07 minut

zahájení zásahu                                                  13 hodin 10 minut                13 hodin 12 minut

likvidace požáru                                                 13 hodin 21 minut

ukončení zásahu                                                 13 hodin 35 minut               13 hodin 35 minut

návrat na základnu a obnovení pohotovosti 14 hodin 20 minut

PS 8

Zetor 7011

Popis zásahu:

Po příjezdu na místo zásahu (hořící stoh slámy) provedla JSDH Deštná průzkum a začala s likvidací požáru pomocí cisterny. Velitel zásahu rozhodl o zřízení čerpacího stanoviště - PS 12 (JSDH Deštná) a následně dopravního vedení – PS 8 (JSDH Lipovka) k doplňování zasahující cisterny. Čerpací stanoviště zřídilo 1. družstvo JSDH Deštná pod velením M. Přibyla st., 2. družstvo pod velením P. Přibyla rozvinulo dopravní vedení ke stanovišti PS 8 (JSDH Lipovka) – velitel F. Potměšil. Dopravní vedení od PS 8 k cisterně rozvinula jednotka z Lipovky ve spolupráci s 2. družstvem. Na místě křížení dopravního vedení se silnicí byly instalovány hadicové můstky a provoz řízen 1 hasičem. Bylo rozvinuto celkem 260 metrů dopravního vedení.

Závěr:

Na základě výše uvedených skutečností lze konstatovat, že připravenost a akceschopnost JSDH Deštná a JSDH Lipovka je na velmi dobré úrovni. Velitelé jednotek i družstev jsou dostatečně připraveni k organizaci a vedení zásahu. Zasahující hasiči prokázali dobrou schopnost spolupráce při zásahu. Vzhledem k tomu, že pro JSDH Lipovka bylo toto cvičení prvním zásahem v současném složení lze celkový průběh cvičení hodnotit jako velmi dobrý.

autor zprávy z prověřovacího cvičení:   Bc. Petr Janota, zástupce velitele JSDH Deštná

print Formát pro tisk

Červen 2019